ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6627539
*
nr 662 7539
Spegel
20-tal, björk, höjd: 95
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2010
kl 18:00:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 23:40:48
1
150 kr
17/10 21:52:50
2
150 kr
17/10 21:53:10
2
250 kr
18/10 17:54:18
3
250 kr
18/10 17:55:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
*
Spegel
nr 662 7539
Spegel
20-tal, björk, höjd: 95
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/10 23:40:48 | 1 | 150 kr |
| 17/10 21:52:50 | 2 | 150 kr |
| 17/10 21:53:10 | 2 | 250 kr |
| 18/10 17:54:18 | 3 | 250 kr |
| 18/10 17:55:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33



